2.08.2020

XVIII Niedziela Zwykła

• Po ogłoszeniach adoracja Najświętszego Sakramentu.
  • We wtorek wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, patrona proboszczów.
  • W czwartek święto Przemienienia Pańskiego. Ze Wzgórza Wawelskiego wyruszy Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Spotkanie uczestników pielgrzymki we wtorek o 1900 w salce na wikarówce.
  • Piątek jest pierwszym w tym miesiącu. Prosimy zgłaszać w zakrystii chorych na piątek i sobotę. Także w tym dniu od 2000 do 2200 adoracja Najświętszego Sakramentu z możliwością spowiedzi. Spowiedź przez cały tydzień pół godziny przed Mszami Świętymi.
  • W sobotę wspomnienie św. Dominika, prezbitera.
  • Ofiara na tacę dziś na seminarium, za tydzień na parafię.
  • Bóg zapłać za ofiary na prace remontowe: Anna i Zbigniew Jankiel, rodzina Wierzbicki, Helena Cieślikowska, rodzina Sapun.
  • Prasa jest do nabycia pod chórem. Gość Niedzielny prezentuje m. in. artykuł dotyczący nauki o nierozerwalności małżeństwa i kontrowersji wokół niej, fachowe spojrzenie na gotyckie katedry oraz ich wymowę, a także historię polskich Serafitek z Teksasu niosących pomoc mieszkańcom DPS.
  • Zapowiedzi przedślubne:
    • Jakub Dyczek (zam. Kraków) i Maria Miszczyńska (zam. Bolechowice)
  • Intencje mszalne.
  • W tym tygodniu pożegnaliśmy +Monikę Kaletę z Zelkowa, lat 41.

Dobry Jezu, a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie.