OGŁOSZENIA PARAFIALNE 18.02.2018

OGŁOSZENIA PARAFIALNE  18.02.2018r.

  1. Dziś I Niedziela Wielkiego Postu, o 1530 Droga krzyżowa, o 16 Gorzkie Żale, o 17 Msza św. Za udział w Gorzkich Żalach czy Drodze Krzyżowej można dostąpić odpustu zupełnego. W piątek po wieczornej Drodze krzyżowej adoracja i spowiedź do g. 19.
  2. W czwartek święto Katedry św. Piotra Apostoła.
  3. Ofiara na tacę dziś na Centrum Jana Pawła II, za tydzień na ogrzewanie kościoła.
  4. Bóg zapłać za ofiary na stacje drogi krzyżowej –Józefa i Edward Królik, Zofia Kęsek, Janina Dziubińska, Helena i Michał Cieślikowski, Helena Kiełmińska, Jan Kańka, pani Spitzbart, Maria Całek.
  5. Z pracowni muzeum archidiecezjalnego powróciły dwie stacje drogi krzyżowej, pierwsza i druga, są to nowe obrazy na płótnie wykonane, jako kopie poprzednich, pokryte werniksem, zostały też odnowione ramy i pokryte złotymi elementami i napisami –dalsze stacje są w pracowni wrócą do końca maja.
  6. Rekolekcje wielkopostne w tym roku odbędą się od 4 do 7 marca, poprowadzi je
    Karol Krukowski Zmartwychwstaniec.
  7. Mając na względzie wielkie zaangażowanie Parafian w adwentową akcje pomocy dzieciom z domu dziecka, pragniemy, jako wyraz naszej miłości wraz z młodzieżą naszej Parafii skupionej wokół hasła „Razem Możemy Więcej” zaprosić do udziału w pomocy wielkopostnej, którą obejmiemy Dom Samotnej Matki prowadzony przez siostry Albertynki w Krakowie. W domu mieszkają Matki razem ze swoimi dziećmi, które są w wieku od 0 do 10 r. życia. Potrzebne są: – środki pielęgnacyjne dla dzieci (oliwki, mydła, szampony, kremy itp.) – Pampersy – Art Higieniczne dla kobiet (szampony, mydła, żele pod prysznic itp.) – Środki czystości (proszki do prania, płyny do płukania itp.). Jest to wspaniała okazja, aby poprzez pomoc Matkom Samotnie wychowującym dzieci wypełnić jeden z uczynków wielkopostnych, jakim jest – jałmużna. Paczki prosimy składać przez cały Wielki Post w Kaplicy św. Antoniego do wielkiej środy. Już dziś z młodzieżą bardzo dziękujemy za okazaną pomoc pamiętając, że jako cała Parafia – Razem Możemy Więcej okazać miłości drugiemu człowiekowi.
  8. Intencje

W tym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty Parafialnej śp. Marię Trojanowską z Bolechowic 63 lat. Wieczne odpoczywanie…