Pielgrzymka Szlakiem Sanktuariów Maryjnych Polski

Pielgrzymka Szlakiem Sanktuariów Maryjnych Polski

 Gietrzwałd-Święta Lipka-Kętrzyn-Reszel-Ryn-Mikołajki-Olsztyn-Stoczek KlasztornyLidzbark Warmiński-Głotowo-Grunwald-Warszawa-Skarżysko Kamienna

W dniach: 29.04-02.05.2018

Program Turystyczny:

  • DZIEŃ 1 : Wyjazd z miejsca zbiórki w Niegowici o godzinie 12.00 Przejazd do Bolechowic po dalszą część grupy po czym wyjazd w kierunku Gietrzwałdu. Przyjazd do miejsca zakwaterowania w późnych godzinach wieczornych. Nocleg.
  • DZIEŃ 2: Msza Św. Śniadanie. Nawiedzenie jedynego miejsca w Polsce gdzie objawiła się Matka Boża. Objawienia te miały miejsce między 27 czerwca a 16 września 1877roku. Obecnie Sanktuarium które się tutaj znajduje to bazylika Narodzenia Najświętszej Marii Panny. Kult Maryjny narodził się tutaj już w XVI wieku za sprawą cudownego obrazu MB z Dzieciątkiem. Przy sanktuarium znajduje się wotywna kaplica Św. Józefa. Objazd po Krainie Tysiąca Jezior w trakcie którego odwiedzimy miejsce gdzie znajduje się prawdziwa perełka późnego baroku– sanktuarium w Świętej Lipce. Nawiedzimy ten przepiękny zespół architektoniczny składający się z krużganka, klasztoru i bazyliki. Warto wiedzieć, że to Sanktuarium Maryjne może poszczycić się wspaniałymi organami zbudowanymi w latach 20tych XVIII wieku. Na wieżyczkach tychże organów umieszczone są rzeźby aniołów poruszających się podczas koncertów. Następnie Kętrzyn ze swoją długą, ale jakże ciekawą historią. Nawiedzimy Kościół Św. Jerzego-rzadki przykład unikatowej sakralnej architektury obronnej oraz zobaczymy krzyżacki zamek. Kętrzyn to również miejsce związane z historią II Wojny Światowej- to tutaj w pobliskim lesie mieści się bunkier Wilczy Szaniec-tajna kwatera Hitlera przypominająca zamaskowane miasteczko. Następnie  odwiedzimy piękne  letniskowe miasteczko-Ryn leżące nad dwoma jeziorami. Miejsce idealne na chwilę odpoczynku. Przejazd przez Mikołajki-Polską stolicę żeglarstwa z przepięknymi widokami na Mazurskie Jeziora do Gietrzwałdu. Obiadokolacja, czas wolny, nocleg
  • DZIEŃ 3: Msza Św. Śniadanie. Przejazd do stolicy woj. Warmińsko-mazurskiego, Olsztyna. Miejsce to szczyci się licznymi zabytkami architektury świadczącymi o długiej  i bogatej historii tego miasta. Zobaczymy tutaj gotycki zamek kapituły w którego krużgankach zachował się fragment tablicy astronomicznej stworzonej przez samego Mikołaja Kopernika. Warto zwrócić też uwagę na Wysoką Bramę-gotycką wieżę stojącą na starym mieście. Jest to jeden z niewielu zachowanych elementów fortyfikacji miejskiej. Będąc na starym mieście zobaczymy również ratusz miejski i Katedrę Św. Jakuba. jest to gotycka budowla z niezwykłym sieciowym i diamentowym sklepieniem. Przejazd do miejsca internowania Prymasa Wyszyńskiego- Stoczka Klasztornego. Kościół w Stoczku  z cudownym obrazem Matki Bożej podniesiono do rangi bazyliki mniejszej. Tutaj usłyszymy o bogatej historii tego miejsca oraz zobaczymy bursztynowe korale-wotum kardynała Stefana Wyszyńskiego.. Czas na chwilę zadumy i kontemplacji, po czym przejazd do Lidzbarka Warmińskiego. I tutaj zachowały się pamiątki bogatej przeszłości miasta. Zobaczymy okazały zamek biskupów warmińskich, oraz XIV wieczny kościół farny pw. Św. Piotra i Pawła. Położony w urokliwym miejscu gdzie rzeka Łyna zatacza najpiękniejszy łuk tuż przy murach obronnych. Ze względu na potężną wieżę budowla stanowiła dopełnienie fortyfikacji miejskich. Następnie przejazd do Warmińskiej Jerozolimy-Głotowa. To tutaj znajduje się Kalwaria, gdzie wiernie odtworzono długość i nachylenie Drogi Krzyżowej z Jerozolimy. Jest tutaj 14 stacji Drogi Krzyżowej oraz kaplica Pana Jezusa w Ogrójcu i grota Matki Bożej z Lourdes ze źródłem. Powrót do Gietrzwałdu. Obiadokolacja, czas wolny, nocleg.
  • DZIEŃ 4: Msza Św. Po śniadaniu wyjazd w drogę powrotną. Odwiedzimy historyczne miejsce bitwy- Zobaczymy pomnik upamiętniający słynna bitwę z 1410 roku, muzeum bitwy, amfiteatr oraz ruiny kaplicy pobitewnej. Dalszy przejazd do stolicy naszego kraju, Warszawy-panoramiczne zwiedzanie miasta. Nawiedzimy również kościół Św. Stanisława Kostki. Miejsce niezwykłe od swego powstania kościół ten pełni zaszczytną rolę centrum polskości i patriotyzmu. Ściany świątyni, pokryte są pamiątkowymi tablicami, przypominają o bohaterskich Polakach. T u znajduje się grób Sługi Bożego ks. Jerzego Popiełuszki, który w latach 1980-1984 sprawował w tym kościele posługę duszpasterska, zakończona męczeńską śmiercią w obronie wiary i wolności. Czas na modlitwę i kontemplacje po czym przejazd do Skarżyska Kamiennej, gdzie nawiedzimy sanktuarium MB Ostrobramskiej ze słynna jedyną w Polsce repliką wileńskiego obrazu. Dalsza część przejazdu. Powrót do miejsca zbiórki w godzinach wieczornych.

CENA: 719zł/osobę

Świadczenia:

  • opieka duchowa kapłana
  • opieka pilota-przewodnika
  • przejazd komfortowym autokarem,
  • opłaty : drogowe i parkingowe,
  • 3 noclegi w domu pielgrzyma, pokoje wieloosobowe , 3 śniadania, 2 obiadokolacje

Cena nie zawiera:

kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów około 50 zł/osobę Pilot lub przewodnik, może zmienić kolejność realizacji programu w zależności od pogody, kondycji uczestników, oraz innych nieprzewidzianych czynników. (siła wyższa)