Pielgrzymka do Sanktuariów Maryjnych w Europie

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą Pielgrzymki do Sanktuariów Maryjnych w Europie w dniach 2-17 lipiec 2018r.

PIELGRZYMKA DO SANKTUARIÓW
MARYJNYCH W EUROPIE

W DNIACH: 02.07- 15.07.2018r.

La Salette- Avinion- Lourdes- Santiago de Compostella- Fatima-
Adjustrel- Batalaha- Alcobaca- Nazare- Lizbona- Cabo da Roca-
Avilla- Monserat- Barcelona- Ars.

DZIEŃ 1. Kraków-Miluza

Wyjazd z miejsca zbiórki o godz. 3.00. Przejazd przez terytorium Niemiec na nocleg w okolice Miluzy we Francji. Obiadokolacja. Nocleg

DZIEŃ 2. La Salette

Po śniadaniu przejazd do La Salette, nawiedzenie Sanktuarium Płaczącej Madonny położonego na wysokości 1800m n.p.m. w alpejskiej scenerii, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja. Udział we wzruszającym nabożeństwie różańcowym i procesji ze świecami, nocleg.

DZIEŃ 3. Avinion- Lourdes

Msza Św. po śniadaniu wyjazd w kierunku Avinionu – Pałac. Papieski, Katedra, słynny most na Rodanie. Przyjazd do Lourdes, zakwaterowanie w hotelu. Po obiadokolacji udział w nabożeństwie różańcowym i procesji ze świecami, od Groty Masabielskiej. nocleg.

DZIEŃ 4. Lourdes

Po śniadaniu całodzienny pobyt w Lourdes , czas na kontemplacje i zwiedzanie: miejsc związanych z życiem Św. Bernadetty. Msza Św. Grota Masabielska, nawiedzenie Bazyliki (Górna, Różańcowa i Piusa X).Obiadokolacja, Procesja Światła, powrót do hotelu, nocleg.

DZIEŃ 5. Santiago de Compostella

Msza Św. Po śniadaniu przejazd wzdłuż Zatoki Biskajskiej na nocleg w okolicy Santiago de Compostella zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 6. Santiago de Compostella

Po śniadaniu, nawiedzenie Katedry Św. Jakuba, Msz Św. uroczyste okadzenie . Spacer po historycznej części miasta: Uniwersytet, Rua Mayor i Plaza Mayor Następnie przejazd do Fatimy. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, udział w nabożeństwie Różańcowym w procesji ze świecami, powrót na nocleg.

DZIEŃ 7. Fatima- Adjustrel

Msza Św. śniadanie, całodzienny pobyt w Fatimie. Nawiedzenie miejsca objawień Matki Bożej . Droga Krzyżowa w gaju oliwnym zwiedzanie rodzinnej miejscowości Adjustrel, trojga pastuszków: Łucji, Hiacynty i Franciszka – ich oryginalnie zachowanych domów, kościoła parafialnego. Nawiedzenie sanktuarium, gdzie znajdują się groby błogosławionych wizjonerów, oraz nowej bazyliki, obiadokolacja . Udział w wieczornym różańcu i procesji ze świecami, powrót do hotelu na nocleg.

DZIEŃ 8. Batalha- Alcobaęa- Nazare

Msza Św. po śniadaniu przejazd do Batalha – zwiedzanie Klasztoru Santa Maria da Vitória – gotyckiego arcydzieła, wpisanego na listę UNESCO i bez wątpienia jednego z najważniejszych zabytków portugalskich. Następnie przejazd do Alcobaęa – zwiedzanie imponującego opactwa Cystersów. Niesamowitych rozmiarów budowla jest przykładem wczesnogotyckiej architektury. Przejazd nad Ocean Atlantycki do Nazare urokliwe miasteczko, położone na wysokim klifie, z pięknym kościołem i cudowną figurką Matki Bożej Karmiące(Czarnej Madonny) Wypoczynek na plaży w pięknym kurorcie. Powrót do hotelu, obiadokolacja, możliwość udziału w w nabożeństwie Różańcowym. Nocleg.

DZIEŃ 9. Lizbona- Cabo da Roca

Śniadanie. Przejazd do Lizbony: nawiedzenie kościołów Św. Antoniego i Hieronimitów, Wieża Belem, pomnik Odkrywców, plac Rossio, Statua Chrystusa Króla, Panorama Lizbony. Następnie przejazd na Cabo da Roca- przylądek który jest najdalej na zachód wysuniętym punktem Europy. Jest to skalisty cypel z latarnią morską z którego roztacza się wspaniały widok na bezkresny ocean. Powrót do Fatimy na obiadokolacje i nocleg

DZIEŃ 10. Avilla

Po Śniadaniu przejazd do Avilli – miasta św. Teresy, Msza Św. spacer po średniowiecznym mieście z doskonale zachowanymi murami miejskimi: Katedra, Starówka. Następnie przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Madrytu.

DZIEŃ 11. Monserrat

Po śniadaniu przejazd w kierunku Katalonii wyjazd na wzgórze Monserrat, gdzie czczona jest figurka Czarnej Madonny, Msza Św. Nawiedzenie sanktuarium i podziwianie niezapomnianych widoków. Przejazd do hotelu w okolice Costa Brava, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 12. Barcelona

Po śniadaniu wyjazd do Barcelony, w której tworzył swe dzieła znakomity artysta-Antonio Gaudi. Spacer po mieście gdzie zobaczymy: ul. Ramblas, Sagrada Familia , Katedra Św. Eulalii, Pałac Królewski, Pomnik Columba itd. lub wypoczynek, plażowanie na riwierze. Powrót do hotelu, obiadokolacja wypoczynek i nocleg.

DZIEŃ 13. Ars

Śniadanie. Przejazd do Ars- gdzie znajdują się relikwie św. Proboszcza Jana Marii Vianey’a-zwiedzanie: Bazyliki która dobudowana została do starego kościoła, w którym znajduje się ambona świętego oraz plebanii z czasów Świętego. Oglądać można jego dom z całym wyposażeniem i przedmioty codziennego użytku oraz ogród. Przejazd do hotelu w okolice Miluzy Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 14. Powrót

Śniadanie. Wyjazd w kierunku Polski Planowany powrót do miejsca zbiórki w godzinach późno-nocnych.

Cena od: 1180 zł +500euro

Świadczenia:

  • przejazd komfortowym autokarem
  • 13 noclegów w hotelach **/*** (pokoje 2-4 osobowe z łazienkami)
  • 13 śniadań
  • 13 obiadokolacji
  • opiekę doświadczonego pilota
  • opiekę duszpasterską
  • opłaty drogowe i parkingowe
  • ubezpieczenie NNW+KL

Cena nie zawiera:

  • wstępów do zwiedzanych obiektów ,przewodników lokalnych, kosztów związanych z realizacją programu (około 80 euro), napojów do obiadokolacj i,
  • Dopłata do pokoju jednoosobowego 210 euro

B.P. ,,RELAX” zastrzega sobie możliwość zmian kolejności zwiedzanych obiektów