#AdwentowaPierwszaPomoc – odcinek trzeci

Bp Jan Zając wskazuje w jaki sposób w czasie adwentu poddać się badaniom w szczególnej „Boskiej klinice”, biorąc udział w Eucharystii. Zapraszamy na ciąg dalszy internetowych rekolekcji Archidiecezji Krakowskiej #AdwentowaPierwszaPomoc.

Bp Jan Zając stwierdził, że wielu ludzi korzysta z bezpłatnych badań medycznych. W czasie adwentu można „zbadać” swe serce i zdrowie duchowe w szczególnej „klinice”, jaką jest sakrament pokuty. – To Jezus wchodzi w głębię człowieczego serca i ocenia jego stan. (…) Konieczne jest nie tylko badanie, ale ratowanie i leczenie. Operację przeprowadza Boski Lekarz, który dokonuje wymiany zniszczonego serca, przeprowadza leczenie i sam staje się lekarstwem – powiedział krakowski biskup pomocniczy. Stwierdził, że Chrystus podczas Eucharystii daje swe ciało i krew, przemieniając życie człowieka. Jezus, który przelewa krew za ludzi wskazuje, że należy również dla swego bliźniego być gotowym do poniesienia ofiary. Biskup zauważył, że za św. Faustyną należy powtarzać: „Dopomóż mi Pani, aby moje serce było miłosierne. Nikomu nie odmówię serca mojego. Jezu, przemień mnie w siebie, bo Ty wszystko możesz. Jezu, ufam Tobie”.

Ks. Piotr Szweda, misjonarz saletyn i ratownik, podkreślił, że Eucharystia przemienia ludzkie serca, jest szansą na nawrócenie i dotknięcie Bożym Miłosierdziem. To mocne „uderzenie”, podobne do użycia defibrylatora.

Źródło: https://diecezja.pl/aktualnosci/bp-jan-zajac-jezus-to-boski-lekarz-ktory-w-eucharystii-przywraca-do-zycia-ludzkie-serca/