Święcenia biskupie ks. Zdzisława Błaszczyka

Ks. Zdzisław Błaszczyk, który w latach 1994-1998 pracował w naszej parafii, przyjął 25 stycznia br. sakrę biskupią w katedrze św. Sebastiana w Rio de Janeiro.

Tutaj dostępna jest wideorelacja z tego wydarzenia.

Konsekratorami ks. Zdzisława Błaszczyka byli kard. Orani Joao Tempesta, arcybiskup Archidiecezji Rio de Janeiro, kard. Stanisław Dziwisz, arcybiskup senior Archidiecezji Krakowskiej oraz bp Roque Costa Souza, biskup pomocniczy Archidiecezji Rio de Janeiro.

Ks. Zdzisław Błaszczyk urodził się 8 sierpnia 1969 r., pochodzi z Rudnika w parafii Macierzyństwa Najświętszej Marii Panny w Dziekanowicach. Formację kapłańską oraz wyższe studia teologiczne odbywał w Wyższym Seminarium Archidiecezji Krakowskiej w Krakowie w latach 1988-1994. Święcenia kapłańskie przyjął z rąk ks. kard. Franciszka Macharskiego w dniu 14 maja 1994 r. w katedrze na Wawelu. Po święceniach przez cztery lata pracował jako wikariusz naszej parafii. Następnie przez dwa lata był wikariuszem w parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Krakowie-Kurdwanowie. W roku 2000 wyjechał na misje do Brazylii i podjął obowiązki duszpasterskie w Archidiecezji Rio de Janeiro. Od 2013 r. jest proboszczem parafii São Pedro do Mar.

Księdzu Biskupowi Zdzisławowi życzymy Bożego prowadzenia na trud biskupiej posługi i otaczamy naszą modlitwą.