Schola

Schola parafialna w naszej wspólnocie ma swoje korzenie sięgające około 1997 roku, kiedy to funkcję organisty objął Pan Artur Seweryn. Od tego momentu rozpoczęła się historia grupy, której celem jest nie tylko śpiew, ale przede wszystkim duchowe ubogacenie liturgii.

W skład scholi wchodzą dziewczęta od czwartej klasy szkoły podstawowej po studentki. Mimo że skład zespołu zmieniał się na przestrzeni lat, schola nieprzerwanie działa, ciesząc się dużą energią i zaangażowaniem. Najmniejsza grupa liczyła zaledwie trzy osoby, a dziś schola może poszczycić się aż 18 utalentowanymi dziewczynami, które z oddaniem służą swojej parafii poprzez śpiew.

Podczas nabożeństw w naszym kościele schola wykonuje pieśni liturgiczne, które wznoszą się ku niebu, przyczyniając się do głębszego przeżywania Mszy Świętych. Wiele uczestniczek rozwija swoje umiejętności muzyczne także w szkołach muzycznych, wzbogacając liturgię nie tylko pięknym śpiewem, ale i grą na różnych instrumentach.

Śpiew w scholi to nie tylko forma służby, ale również droga duchowego wzrastania. Każda dziewczyna, biorąc udział w tej wspólnocie, nie tylko pogłębia swoją wiarę, ale także kształtuje w sobie wrażliwość na piękno i powagę liturgii. Dzięki ich talentowi i zaangażowaniu nasza parafialna liturgia staje się wyjątkowym przeżyciem, pełnym harmonii i duchowej głębi.