2.05.2021

5. NIEDZIELA WIELKANOCNA

• Dziś po ogłoszeniach adoracja Najświętszego Sakramentu.
  • Nabożeństwa majowe codziennie po Mszy wieczornej.
  • W poniedziałek Uroczystość N.M.P. Królowej Polski, głównej patronki Polski. Msze święte będą w porządku niedzielnym.
  • Zapraszamy rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej na spotkanie w poniedziałek:
    • grupy ze szkół Horyzont, Słoneczne Wzgórze i w Kobylanach o 1600,
    • grupy ze Szkoły Podstawowej w Bolechowicach o 1800.
  • We wtorek wspomnienie św. Floriana, męczennika, patrona strażaków. Przy tej okazji dziękujemy strażakom naszej parafii za ich gotowość do pomocy we wszelkich potrzebach lokalnej społeczności oraz naszej wspólnoty parafialnej. Otoczmy ich także naszym modlitewnym wsparciem.
  • W środę wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka, prezbitera, patrona Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii świętej. Także naszym Szafarzom dziękujemy za ich służbę przy ołtarzu, a szczególnie wśród chorych i starszych. Msza w intencji szafarzy w środę o 1830.
  • W czwartek święto Apostołów Filipa i Jakuba. Spowiedź przed I piątkiem od 1700.
  • W pierwszy piątek zapraszamy na Młodą Godzinę, czyli adorację z możliwością spowiedzi od 2000, a od 2100 na modlitwę ze Wspólnotą Źródło.
  • W sobotę Uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i Archidiecezji Krakowskiej. Jest to dzień urodzin i imienin Księdza Proboszcza. Msza święta w intencji Solenizanta i Jubilata o 1830.
  • Ofiara na tacę dziś na seminarium, jutro i w niedzielę na parafię.
  • Bóg zapłać za ofiary na prace remontowe: Agata i Marek Dygnarowicz, Elżbieta i Janusz Sendor, Iwona i Waldemar Dygnarowicz, rodzina Długogórski.
  • W następną niedzielę przy kościele będzie można nabyć poświęcone w bazylice Narodzenia Pańskiego różańce z drewna oliwnego przygotowane przez polskie Siostry Elżbietanki. Siostry prowadzą w Betlejem Sierociniec – Dom Pokoju. Niestety w związku z pandemią dom znajduje się teraz w trudnej sytuacji materialnej. Ofiary zebrane przy okazji kiermaszu zostaną przekazane jako wsparcie dla betlejemskiej wspólnoty. Zachęcamy do pomocy. Różańce te mogę stać się m.in. prezentem dla dzieci pierwszokomunijnych.
  • Od pewnego czasu przy bramie wejściowej na nową część cmentarza powstaje wysypisko kwiatów oraz wypalonych zniczy. Prosimy, aby te odpady odnosić do kontenera na starej części cmentarza. Niestety nie jest możliwe postawienie drugiego kontenera na cmentarzu (z powodu bardzo wysokich kosztów wywozu) ani postawienie obecnego na zewnątrz cmentarza (kontener szybko zapełnia się śmieciami przywożonymi spoza cmentarza). Zadbajmy o środowisko oddając śmieci przy naszych domach, za co i tak każde gospodarstwo domowe musi zapłacić.
  • Gość Niedzielny jest do nabycia pod chórem. Możemy w nim przeczytać m. in. o tym, dlaczego św. Józef został patronem robotników oraz o skutkach widocznego na ulicach i w mediach społecznościowych zastępowania kultury solidarności kulturą gniewu.
  • Intencje mszalne.

Ze względu na ograniczoną liczbę wiernych w kościele, a także osoby przebywające w izolacji, transmitujemy w Internecie Msze Święte niedzielne oraz wieczorne w tygodniu, jak również Msze pogrzebowe.