7.08.2022

XIX Niedziela Zwykła

• Dziś po ogłoszeniach adoracja Najświętszego Sakramentu z racji pierwszej niedzieli miesiąca. Zmiana tajemnic różańcowych po Mszy o 830.
  • W poniedziałek wspomnienie św. Dominika, prezbitera.
  • We wtorek święto św. Teresy Benedykta od Krzyża, dziewicy męczennicy, patronki Europy.
  • W środę święto św. Wawrzyńca, diakona męczennika.
  • W czwartek wspomnienie św. Klary, dziewicy.
  • W sobotę święto N.M.P. Kalwaryjskiej. Nabożeństwo fatimskie po Mszy wieczornej. Prosimy o przyniesienie świec na procesję.
  • Ofiara na tacę dziś na seminarium, za tydzień na parafię.
  • Bóg zapłać za ofiary na renowacje polichromii: rodzina Ból, Agata i Marek Dygnarowicz, Marek i Marzena Skotniczni, rodzina Dziuba i Nowak. Dotychczas zostało zebrane 30 tys. złotych.
  • Dziękujemy państwu Mariannie i Józefowi Ból za ofiarowanie nowego ornatu jako wotum wdzięczności za 50 lat małżeństwa.
  • Chętni na wyjazd do Kalwarii Zebrzydowskiej na procesję „Zaśnięcia N.M.P.” w dniu 19 sierpnia mogą zapisywać się w zakrystii do przyszłej niedzieli.
  • W Gościu Niedzielnym polecamy między innymi odpowiedź na coraz częstszy zarzut, że do niedawna Kościół zabraniał indywidualnego czytania Pisma Świętego, a w wakacyjnym cyklu reportaż o duchowych i kulinarnych smakach Podhala.
  • Intencje mszalne.
  • W tym tygodniu odeszli do wieczności z naszej parafii: +Władysław Sendor z Bolechowic, lat 78, +Tadeusz Mitoński z Karniowic, lat 87 i +Alicja Mazur z Zelkowa, lat 76.

Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.

• Zapowiedzi przedślubne:
    • Piotr Piotrowski (zam. Zelków) i Justyna Piszko (zam. Zagórz)

Transmitujemy w Internecie przedpołudniowe Msze Święte niedzielne.