28.07.2024

Kalendarz liturgiczny tygodniowy:

– Poniedziałek – Św. Marty, Marii i Łazarza. O 18.30 – spotkanie wspólnoty Źródło.

– Środa – Św. Ignacego z Loyoli, prezbitera

– Czwartek – Św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa. O 19.30 – Krąg Biblijny

– Piątek – I Piątek m-ca. Od 8.00 odwiedzimy chorych z Panem Jezusem. Proszę zgłaszać chorych w zakrystii i telefonicznie. Spowiedź rano od 6.30 i po południu  od 17.00. Każdy wierny, który w piątek nawiedzi kościół i pobożnie odmówi Ojcze nasz… i Wierzę … może uzyskać odpust zupełny Porcjunkuli.

– Ofiara na tacę: dzisiaj na parafię; za tydzień na Seminarium Duchowne.

– Bóg zapłać za ofiary z błogosł. samochodów na potrzeby misjonarzy w dzień Św. Krzysztofa.

Kto nie mógł poświęcić samochód w dzień Św. Krzysztofa, a chciałby jeszcze to zrobić, będzie taka możliwość dzisiaj na każdej Mszy św… Bardzo proszę, aby kierowcy, którzy chcą błogosławieństwa Bożego dla siebie i pojazdów, pozostali w kościele z kluczykami w ręku po zakończeniu Mszy Św… Kapłan podejdzie do Was, odmówi modlitwę błogosławieństwa kierowców i poświęci Was i Wasze kluczyki do samochodów, czyli praktycznie samochody.

Lektor podejdzie z obrazkami i breloczkami, które można zabrać i ewentualnie złożyć ofiarę.

Bóg zapłać p. Jadwidze i Stanisławowi Sobór z Bolechowic oraz p. Grażynie i Stanisławowi Ziarkowskim z Karniowic za ofiarę na potrzeby kościoła i parafii.

– Bóg zapłać rodzinom, które ofiarowały kwiaty do kościoła.

Dziękczynienie za tegoroczne plony będzie 15 sierpnia na Mszy św. o 10.00…

Dar ołtarza przygotują Karniowice.

– Wszystkim przeżywającym w tym tygodniu imieniny, urodziny i jubileusze składamy najlepsze życzenia; niech Bóg wam błogosławi a Maryja otacza swoją opieką.

– Wypoczywającym w naszej parafii życzymy miłego wypoczynku.

Transmitujemy w Internecie przedpołudniowe Msze Święte niedzielne.