17.10.2021

XXIX Niedziela Zwykła

• Nabożeństwa różańcowe codziennie po Mszy wieczornej (ok. 1725).
  • W poniedziałek święto św. Łukasza, ewangelisty, patrona służby zdrowia.
  • We wtorek wspomnienie bł. księdza Jerzego Popiełuszki, męczennika.
  • W środę uroczystość św. Jana Kantego, prezbitera, głównego patrona Archidiecezji Krakowskiej i miasta Krakowa.
  • W piątek uroczystość św. Jana Pawła II, głównego patrona Województwa Małopolskiego.
  • Na wypominki przyjmujemy w zakrystii po każdej Mszy świętej.
  • Organizujemy wraz z parafią Zielonki pielgrzymkę do Fatimy i Portugalii w terminie od 30 maja do 6 czerwca 2022. Koszt wyjazdu to 3 500 zł 160 €. Szczegółowe informacje na plakatach oraz stronie internetowej parafii, a także na folderach znajdujących się pod chórem.
  • Zapraszamy na wystawę fotograficzną pt. „Wolność jest w nas…” bł. ks. Jerzy Popiełuszko. Wystawa jest dostępna od dziś do końca miesiąca w kościele w Brzeziu po każdej Mszy świętej. Wstęp wolny.
  • Ofiara na tacę dziś na archidiecezję, za tydzień na misje. Dziękujemy za ofiary na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia w kwocie 4 400 zł.
  • Obecnie przeprowadzamy remont schodów głównych i wejściowych do kościoła.
  • Gość Niedzielny jest dostępny pod chórem. Przeczytamy w nim m. in. o świętych nauczycielach oraz świadectwo amerykańskiego dziennikarza, który z islamu nawrócił się na katolicyzm. W zakrystii można odebrać L’Osservatore Romano.
  • Intencje mszalne.

Transmitujemy w Internecie przedpołudniowe Msze Święte niedzielne.