Pielgrzymka – Dolny Śląsk i Karkonosze

Serdecznie zapraszamy na pielgrzymkę na Dolny Śląsk organizowaną przez parafię św. Jana Pawła II w Krzeszowicach.

PIELGRZYMKA NA DOLNY ŚLĄSK

 

   GÓRA ŚW. ANNY – WROCŁAW –  ŚWIDNICA  – ZAMEK KSIĄŻ W WAŁBRZYCHU – KRZESZÓW – WAMBIERZYCE – KUDOWA –  CZERMNA –MARIA KSIĘŻNA – KŁODZKO – KRZESZOWICE.

 

Dzień I – KRZESZOWICE, GÓRA ŚWIĘTEJ ANNY, WROCŁAW –  

Wyjazd o godz. 5ºo rano z parkingu przy Kościele Św. Jana Pawła II  w Krzeszowicach. Przejazd autokarem przez Katowice, autostradą do Góry Świętej Anny. Nawiedzimy zabytkowy zespół klasztorno – kalwaryjski wraz z Bazyliką, w której punktem centralnym jest, łaskami słynąca, figura Św. Anny Samotrzeciej. Figura Św. Anny wyrzeźbiona jest w drewnie lipowym. Przedstawia trzy postacie: Św. Annę trzymającą dwoje dzieci: na lewym ramieniu córkę – Maryję, a na prawym wnuka – Jezusa. Uczestniczyć będziemy we Mszy Świętej.  Po osobistych modlitwach i kontemplacji przejedziemy do Wrocławia, gdzie zwiedzimy: zabytkową  starówkę, ogród japoński, pergole oraz tańczące fontanny. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu, we Wrocławiu, lub okolicy, obiadokolacja i nocleg.

Dzień II  – WROCŁAW – 

Rano po śniadaniu dalsza część zwiedzania Wrocławia. Zwiedzimy Ostrów Tumski, z zabytkową Katedrą, Sanktuarium Matki Bożej Zwycięskiej z Mariampola, oraz Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej na Starym Mieście, a także Panoramę Racławicką. Podczas zwiedzania uczestniczyć będziemy we Mszy Świętej. W godzinach popołudniowych dalsza część zwiedzania, w tym Ogród Zoologiczny z nowo otwartym oceanarium. Wieczorem przejazd do hotelu. zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień III  – WROCŁAW, ŚWIDNICA, ZAMEK KSIĄŻ W WAŁBRZYCHU –.  

Po śniadaniu wykwaterowanie z Hotelu, Msza Święta we Wrocławiu  i przejazd do Świdnicy.  Tam zwiedzimy piękną Starówkę wraz z Katedrą i Kościołem Pokoju, wpisanym na Światową listę Dziedzictwa Kultury UNESCO. Następnie przejedziemy na Zamku Książ w Wałbrzychu. Zwiedzimy największą atrakcję turystyczną Dolnego Śląska. Znajduje się na Szlaku Zamków Piastowskich. Obejmuje trzeci co do wielkości zamek w Polsce (po zamku w Malborku i Zamku Królewskim na Wawelu). Przejazd do hotelu. zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień IV  – KRZESZÓW, WAMBIERZYCE, KUDOWA  –

Po śniadaniu wykwaterowanie z Hotelu. Przejazd do Krzeszowa – Perły Baroku Dolnego Śląska. Zwiedzanie Bazyliki NMP, kościoła Św. Józefa i Mauzoleum Piastów Śląskich. Msza Święta. Po osobistych modlitwach i kontemplacji przejedziemy do Wambierzyc zwanych „Kłodzką Jerozolimą” oraz Bazyliki pod wezwaniem NMP, gdzie 17.08.1980r. Święty Jan Paweł II ukoronował figurkę Matki Boskiej z Dzieciątkiem, koronami papieskimi, następnie  zwiedzimy ruchomą szopkę, która składa się z 800 figurek, z których 500 porusza się dzięki mechanizmowi zegarowemu w rytm muzyki. Zobaczymy także piękną Kalwarię Wambierzycką. Przejazd do hotelu. zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień V  – CZERMNA, MARIA KSIĘŻNA, KŁODZKO, KRZESZOWICE  –

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu, przejazd do Czermnej – zwiedzanie   Kaplicy Czaszek. Następnie przejazd do Marianówki, spacer Śnieżnickim Parkiem Krajobrazowym  do Sanktuarium M.B. Śnieżnej zwaną Matką Bożą Przyczyną Naszej Radości. Sanktuarium to położone jest na Górze Iglicznej W sanktuarium tym Ojciec Święty Jan Paweł II był osobiście co najmniej trzykrotnie, jako ksiądz, jako biskup, i jako kardynał, Msza Święta. Po osobistych modlitwach i kontemplacji, udamy się w drogę powrotną. Przejazd przez Kłodzko – które jest nie koronowana stolicą Sudetów, miasto niezwykłe, bo zbudowane przez trzy narody: Czechów, Niemców i Polaków. Miasto trzech kultur i wielu pokoleń. Po krótkim postoju kontynuować będziemy podróż w kierunku stron rodzinnych. W godzinach późnowieczornych przyjedziemy do Krzeszowic. Zakończenie pielgrzymki.

KOSZT: 770 zł.

ZAPISY U KS. MATEUSZA