Różaniec 2018. Królowo Polski-módl się za nami. Zaproszenie

Serdecznie zapraszamy na różaniec w naszym Kościele codziennie po Mszy św. wieczornej o godz. 17. Po każdym różańcu dzieci będą otrzymywały pamiątkowe naklejki, za które po zakończeniu nabożeństw różańcowych otrzymają nagrody.

W tym roku – już niedługo, 11 listopada – będziemy świętować 100-lecie niepodległości, dlatego przez cały październik chcemy modlić się za naszą ojczyznę, za to wszystko, co się na nią składa, co ją tworzy; chcemy otoczyć Polskę i wszystkich Polaków modlitwą różańcową, wypraszając z Maryją, z polskimi świętymi i błogosławionym błogosławieństwo i opiekę Bożą dla naszej ojczyzny. Będziemy modlić się, by rozwijała się w pokoju i pomyślności, a wszyscy Polacy byli szczęśliwymi ludźmi, wspierającymi siebie wzajemnie z życzliwością i oddaniem.

Naszej codziennej modlitwie podczas nabożeństw różańcowych towarzyszyć będą, ale też modlić się razem z nami, różne postaci naszych rodaków znanych i mniej znanych, świętych i błogosławionych, ale nie tylko. Wspominać będziemy też Polaków, którzy nie zostali ogłoszeni ani świętymi, ani błogosławionymi, nie są sługami Bożymi, ale na dobre zapisali się w pamięci serc i umysłów wielu Polaków.