Wizytacja kanoniczna oraz Bierzmowanie

 

Dnia 18.06.2023 odbyła się wizytacja kanoniczna naszej parafii. Wizytował ks. biskup Robert Chrząszcz. Wizytacja biskupia (kanoniczna, pasterska) – potocznie odwiedziny, w Kościele katolickim – czynność apostolska. Pierwsze wizytacje odbywały się za pośrednictwem Apostołów, którzy odwiedzali gminy chrześcijańskie. Biskup ma obowiązek przynajmniej raz na pięć lat wizytować parafię w swojej diecezji, jeśli zachodzą uzasadnione przeszkody wizytacja może się nie odbyć lub może być przesunięta w czasie (pandemia COVID-19).

Jan Paweł II przypominał, że Biskup właśnie w takich chwilach najbardziej zbliża się do swojego ludu w sprawowaniu posługi słowa, uświęcania i pasterskiego przewodzenia, wchodząc w bardziej bezpośredni kontakt z niepokojami i troskami, radościami i oczekiwaniami ludzi, mogąc ofiarować każdemu słowo nadziei. Biskup powinien wówczas nawiązywać bezpośredni kontakt z wiernymi. Przeprowadzona w ten sposób wizyta pasterska objawia się w swojej prawdziwej istocie, czyli jako znak obecności Pana, który odwiedza swój lud, przynosząc mu pokój.

W naszej parafii podczas wizytacji ks. Biskup sprawował Msze Święte, głosił Słowo Boże, udzielił sakramentu chrztu jednemu dziecku a także udzielił sakramentu Bierzmowania.

Serdecznie dziękujemy księdzu Biskupowi za ten czas łaski. Pragniemy zapewnić o naszej modlitewnej pamięci.