Boże Ciało

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa nazywana uroczystością Bożego Ciała ma charakter dziękczynny i radosny. W Polsce obchodzi się ją w czwartek po Uroczystości Trójcy Świętej, a więc jest to święto ruchome, wypadające zawsze 60 dni po Wielkanocy.
W Polsce obchody uroczystości wiążą się z procesją z Najświętszym Sakramentem po ulicach parafii.

Składamy serdeczne podziękowanie Wszystkim zaangażowanym w tegoroczną procesję Bożego Ciała. Liturgia jest dziełem nas wszystkich. Każdy z nas, na miarę swoich możliwości, swoją obecnością, modlitwą, umacnia wspólnotę parafialną.

Jednocześnie codziennie zapraszamy na oktawę Bożego Ciała. O godz. 18.00 Msza Święta a następnie procesja wokół naszego kościoła. Szczęść Boże.